Головна » Статті » Мої статті

Семінар-практикум «Шляхи і проблеми популяризації української книги серед юнацтва та молоді»

11 травня 2016 року на базі  Першотравневої центральної районної бібліотеки для працівників публічних бібліотек методичною службою проведено семінар за темою «Шляхи і проблеми популяризації української книги серед юнацтва і молоді».

  Складовою частиною національно-патріотичного виховання є  прищеплення любові до рідного слова, української мови, української книги.

Популяризація української літератури–це процес багатоаспектний, який передбачає постійне фахове вдосконалення бібліотечних працівників. Саме цим питанням і проблемам  був присвячений   семінар-практикум.

  У роботі семінару взяла участь і виступила начальник відділу культури і туризму Першотравневої райдержадміністрації Н.М.Тосхопаран.

  У вступному слові на відкритті семінару-практикуму директор Першотравневої РЦБС О.П.Котлубєй відзначила, що українська література є інтелектуальною основою національної культури і від її рівня залежить рівень культури громадян вцілому. Популяризація української літератури в сучасних умовах потребує творчого підходу і пошуку ефективних форм  роботи серед різних категорій читачів.

  Зі станом популяризації української  літератури в бібліотеках ЦБС за 2015 рік ознайомила ведучий методист Л.П.Васильєва.

Завідувачка відділу обслуговування Центральної районної бібліотеки Т.Г.Діденко провела презентацію книжкової виставки-знайомства «Жіночі голоси в українській літературі», яка зараз функціонує в бібліотеці.

  У ході семінару були надані методичні рекомендації «Популяризація української художньої літератури для  юнацтва та молоді» та «Малі бібліографічні форми роботи з популяризації української літератури», з якими виступили ведучий методист ЦБС Л.П.Васильєва та бібліограф А.І.Кальянова.

  Бібліотечні працівники сільських бібліотек-філій прийняли активну участь у практичному занятті з презентації сучасної української художньої книги. Цікавими були презентації книги В.Карпенко «Марко та Харко» бібліотекаря Бердянської сільської бібліотеки Н.М.Мироненко, презентація книги М.Матіос «Кулінарні фіглі» бібліотекаря Комишуватської сільської бібліотеки М.В.Пінчук, зацікавили виступи з презентацією книги С.Талан «Оголений нерв» бібліотекаря Дем’янівської сільської бібліотеки Л.В.Литвин та книги І.Роздобудько «Гудзик» бібліотекаря Ялтинської селищної бібліотеки А.В.Руф та книги І.Цілик «Червоні на чорному сліди» бібліотекаря Урзуфської сільської бібліотеки І.О.Твердун.

  З нагоди 160-річчя від дня народження І.Я.Франка, однго з найяскравіших постатей в українській літературі та історії, на семінарі серед бібліотечних працівників було проведено літературний конкурс читців його поезії  «І.Франко – лірик високої проби…» за збіркою поезії «Зів’яле листя», якій у цьому році виповнилось 130 років від часу написання. Франкове слово наповнило читальну залу особливою аурою. Переможницями стали Ганна Руф (Ялтинська селищна бібліотека), Марія Пінчук (Комишуватська сільська бібліотека), Наталія Мироненко (Бердянська сільська бібліотека).

Бібліотечні працівники отримали методичні рекомендації та розробки, питання анкети  «Українська художня книга: погляд користувача» в електронному та друкованому вигляді для подальшого використання в роботі.

  Участь у семінарі націлила бібліотечних працівників на розуміння того, що кожен бібліотекар повинен бути промоутером українського читання у своєму селі, своїй бібліотеці, колі друзів, родині. Варто допомагати читачеві особистою участю у читанні і популяризації дійсно цікавої, незнаної багатьма як сучасної, так і класичної української літератури. Використовуючи увесь комплекс заходів з популяризації української літератури, бібліотеки  повинні зробити свій внесок у підняття престижу сучасної української книжки.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: feelright (13.05.2016)
Переглядів: 686 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: