Відділ обслуговування дорослих та молоді


Штат відділу обслуговування нараховує 3 працівника:

зав. відділом обслуговування – Діденко Тетяна Геннадіївна,

Діденко Т.Г.

                                                                           Діденко Тетяна Геннадіївна


бібліотекарі Ахбаш Раіїса Андріївна, Парамонова Ганна Миколаївна.

                                                        Ахбаш Раіїса Андріївна


                                                                 Парамонова Ганна Миколаївна

Відділ обслуговування користувачів – один з провідних відділів бібліотеки. До послуг читачів – книги (28458 прим.) і періодичні видання (29 назв), які експонуються на книжкових виставках, оглядах літератури, під час проведення Днів інформації та інших заходів.

Відділом обслуговування у 2010 році обслужено 2307 користувачів, яким видано понад 45168 примірників книг та періодичних видань. До відділу обслуговування ЦРБ входять два структурних підрозділи.

Підрозділи відділу обслуговування:

Абонемент для дорослих обслуговує користувачів віком від 16 років.

Абонемент – відділ бібліотеки, в якому вся література видається додому. Відділ володіє значним багатогалузевим книжним фондом гуманітарного профілю.

Вагомий відсоток книжкового фонду становить художня література. Зокрема, повні зібрання творів класиків української літератури, переклади творів зарубіжних письменників, сучасна художня книга.

У відділі організовано фонд комерційної літератури. До послуг читачів великий вибір новинок сучасної художньої літератури, а також національна і зарубіжна класика.

Для відвідувачів постійно оновлюються книжкові виставки.




Читальний зал – один з провідних підрозділів центральної районної бібліотеки. Тут зосередженно найновішу та найбільш запитуванну користувачами частину фонду з питань історії та народознавства, філософії та соціології, держави і права, політології та економіки, художню літературу. В залі зібраний фонд довідково-енциклопедичних видань. Всього фонд налічує близько документів.

До послуг користувачів – різноманітний довідково-бібліографічний фонд, краєзнавчі видання. Для читачів експонуються книжкові виставки, які розкривають найбільш актуальні теми різних сфер життя, присвячені видатним подіям нашої історії, життя та інші.





Основний напрямок роботи – створення бібліотеки-центру відродження національної культури.



Робота відділу обслуговування користувачів дозволяє впродовж багатьох років підтримувати високий рейтинг серед жителів міста та району.

Центральна районна бібліотека прийняла участь у обласному конкурсі «Краща бібліотека року 2010». Основна мета конкурсу – розробка і реалізація програм просування книги і читання.

Першотравнева ЦРБ за програмно-цільовий проект «Мангуш – територія читання» на період 2010-2015 рік визнана номінантом обласного конкурсу і нагороджена бібліотечкою літератури.

При бібліотеці створений і діє з 2002 року клуб спілкування «Жінка», основна мета якого – організація інтелектуального дозвілля читачів, популяризація літератури, надання психологичного розвантаження. Працівники бібліотеки створюють умови для самореалізації коритсувачів, їхнього спілкування, повноцінного проведення дозвілля. Його засідання проводиться щоквартально. Робота клубу носить пізнавально-розважальний характер. У 2010 році були проведені такі заходи: народознавче свято «Ой масляна, масляна», година екологіченого дизайну «Дивлюсь на світ очима квітів», круглий стіл «Світ молодої родини», лілітературно-музичний вечір «Ми ці пісни сппівали на війні».

В рамках проекту відбувся фоторепортаж «Впіймані на читанні». На фотокартках можна побачити читачів за вибором книг, читанням газет і журналів».

Багато міст в Україні «захворіли» на буккросінг. Прийшла черга і до Мангуша. У бібліотеці відкрилась поличка книгообміна. Кожен читач може залишити свою книгу, вибрати іншу, яка йому сподобалась. Більшість – це жіночі романи та детективи.

Таким чином бібліотека в своїй роботі приділяє значну увагу книги та читанню, постійно працює над вдосконаленням цієї діяльності, стає центром суспільного та культурного життя, сприяє соціальному, культурному і духовному відродженню селища, знаходить нові можливості для задоволення інформаційних потреб мешканців Мангуша.